Sıkça Sorulan Sorular

S1: Vakfınız burs veriyor mu?

Evet vakfımız üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir. Burslar bir yıl içerisinde 9 ay olmak üzere Ekim ayından başlar Haziran ayına kadar devam eder. Vakfımızın bursları bir yıllıktır. Her yıl yeniden başvuru gerekmektedir.

S2: Burs başvuruları ne zaman açıklanıyor?

Burs başvuruları, her yılın Eylül ayında web sitesi üzerinden yapılır. Tarihler Eylül ayı içerisinde değiştiğinden web sitemizde daha önceden ilan edilir. Ekim ayının ilk haftası kesin sonuçlar açıklanır.

S3: Vakfın düzenlediği sempozyumlara katılabilir miyim?

Vakfın düzenlemiş olduğu bütün sempozyumlara katılabilirsiniz. Genellikle sempozyumlarımız halka açıktır ve de katılım ücretsizdir.

S4: Vakıfınızda  gönüllü olarak çalışabilir miyim?

Evet vakıfta gönüllü çalışabilirsiniz. Bunun için web sitemizden “gönüllü ol” linkine tıklayarak form doldurmanız gerekmektedir. Bu formlar vakıf icra heyeti tarafından değerlendirmeye alınır ve sizinle en kısa zamanda irtibata geçilir.

S5: Bayanlara yönelik çalışmalarınız var mı?

Evet. Zaman zaman bayanlara yönelik seminerler düzenlenmektedir. Bu konuda bilgi almak isterseniz lütfen e-mail adresinizi bırakın.

S6: Vakfın yayınları var mı?

Vakfımızın yayınları var. Vakıf bültenleri, Arapça akademik dergi, sempozyum kitapları ve kataloglar olmak üzere dört ana grupta yayınlarımız bulunmaktadır.

S7: Vakıf faaliyetlerinden nasıl haberdar olabilirim?

Bütün vakıf faaliyetlerinden haberdar olmak isterseniz e-mail adresinizi web sayfamızdan bırakabilir ya da web sayfamızı zaman zaman takip edebilirsiniz.