İstanbul İlim ve Kültür Vakfı, 3. Uluslararası STK Fuarı'na Katılacak

12.11.2018


İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) işbirliği ile geçen sene Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 2.si düzenlenen Uluslararası STK Fuarı, bu sene 17-18 Kasım tarihleri arasında 3. sünü gerçekleştirecek.

Geçen sene iki gün boyunca devam eden, 35 ülkeden 163 kurumun katılım sağladığı ve önemli STK’ların iştirak ettiği fuar, on binden fazla ziyaretçi aldı.    

Asya-Pasifik’ten Güney Asya ülkelerine, Orta Doğu’dan Körfez ülkelerine, Afrika ve Sahraaltı’ndan Avrupa ve Amerika’ya uzanan geniş bir perspektifte dünyanın hemen her tarafından katılım sağlayan STK’lar arasında tanışma, sinerji, etkileşim ve ciddi bir işbirlikleri sağlandı ve STK’lar fuar boyunca faaliyetlerini ve projelerini paylaştılar. 

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın da katılım sağlayacağı Uluslararası STK Fuarı’nın bu yıl üçüncüsü, 17-18 Kasım (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde yine Yenikapı Avrasya Kültür ve Sanat Merkezi’nde daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilecek.


İslam Dünyası STK’ları Birliği; STK’lar arasında istişari bir zemini hedefleyen çalıştayların planlandığı fuar süresince, hedef kitlenin “harici ziyaretçilerden ziyade, STK’ların bizatihi kendileri olup, kuruluşlar arasında istişare ve tanışmayı, sürdürülebilir bir ilişki ve işbirliğinin tesisini” amaçladığını açıkladı.

Fuar alanına rahat ve kolay ulaşımı sağlamak adına İBB ile işbirliği içinde Yenikapı metro ve Marmaray istasyonundan, ücretsiz ring seferler konulacaktır.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın standını fuar boyunca D8/2 bölümünde ziyaret edebilirsiniz.